Aktualności

Aktualności

Aktualności

Historia organizacji Mistrzostw Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa w Brydżu Sportowym sięga roku 2012, kiedy z inicjatywy Placówki Terenowej ŚlOIIB w Bielsku-Białej, w dniach 7-9 grudnia w Szczyrku zorganizowano zawody w randze mistrzostw, które wzbudziły bardzo duże zainteresowanie inżynierów budownictwa, reprezentujących nie tylko śląską, ale także pozostałe OIIB. Mistrzostwa odbywały się corocznie, gromadząc każdego roku średnio ok. 50 zawodników i na stałe wpisa

Konkursy wiedzy technicznej

Wyniki I etapu konkursu

Zgodnie z protokołem Komisji konkursu wiedzy technicznej „Nowoczesny Inżynier 2023,
do II-go etapu konkursu zakwalifikowano osoby:

Wydarzenia w ŚlOIIB

17 listopada br. w Sali Koncertowej im. Jana Kiepury w Sosnowcu odbyła się XXV Jubileuszowa Gala Budownictwa, której organizatorami była Śląska OIIB i Śląska Izba Budownictwa. Gospodarze piątkowego spotkania Roman Karwowski, przewodniczący Rady Śląskiej OIIB oraz Mariusz Czyszek, prezydent Śląskiej Izby Budownictwa otworzyli Galę i powitali przybyłych przedstawicieli władz państwowych, samorządów miast i powiatów śląskiego regionu, samorządów zawodowych i gospodarczyc

Aktualności - Komunikaty

Koleżanki, Koledzy,

W imieniu zespołu firmy HRK Real Estate & Constructio, zapraszamy członków Śląskiej OIIB do udziału w badaniu rynku budownictwa pn. „Budownictwo 2024”. Polska Izba Inżynierów Budownictwa została patronem honorowym badania.

Konferencje, targi

Konferencja naukowo-techniczna dotycząca budownictwa na terenach górniczych została zorganizowana w dniach 26-27 października 2023 roku przez Katowicki Oddział PZITB we współpracy merytorycznej z Instytutem Techniki Budowlanej w Warszawie. Obrady konferencyjne odbywały się w Siemianowickim Centrum Kultury - Park Tradycji, postindustrialnym obiekcie powstałym w wyniku renowacji budynku maszynowni i szybu wyciągowego kopalni „Michał” w siemianowickiej dzielnicy Michałkowice.<

Aktualności - Komunikaty

Polska Izba Inżynierów Budownictwa apeluje o utworzenie w nowym rządzie Ministerstwa Budownictwa

Inne szkolenia

W związku z wprowadzonymi zmianami przepisów  Ustawy Prawo budowlane, Śląska OIIB prowadzi cykl szkoleń poświęcony tym zagadnieniom.

Cykl szkoleń obejmuje omówienie wybranych elementów procesu inwestycyjnego w świetle dużej nowelizacji oraz najnowszych zmian ustawy Prawo budowlane, które wchodzą w życie w 2023 roku.

Wyjazdy techniczne

19 października 2023 odbył się wyjazd techniczno-integracyjny na budowę drogi ekspresowej S1, na odcinku Węgierska Górka – Zwardoń, zorganizowany dla członków Śląskiej OIIB przez Placówkę Terenową ŚlOIIB w Katowicach.

Inne szkolenia

W związku z wprowadzonymi zmianami przepisów ustawy Prawo budowlane, Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa prowadzi cykl szkoleń poświęcony tym zagadnieniom.

Serdecznie zapraszamy członków Śląskiej OIIB do udziału w szkoleniu nt. „Proces budowlany w świetle dużej nowelizacji, najnowszych i projektowanych zmian ustawy Prawo budowlane. Wybrane zagadnienia” które odbędzie się 16 listopada 2023 r. (czwartek)
o godzinie 9:00 w s

Konkursy wiedzy technicznej

Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa serdecznie zaprasza członków PIIB do udziału w Konkursie wiedzy technicznej „Nowoczesny Inżynier 2023”

Zawody sportowe

W zorganizowanych przez Mazowiecką OIIB w sobotę 21 października 2023 międzynarodowych zawodach pływackich reprezentacja Śląskiej OIIB zdobyła w klasyfikacji drużynowej 2 miejsce.

Inne szkolenia

Ministerstwo Klimatu i Środowiska opracowało poradnik „Budownictwo drewniane, czyli zbiór dobrych praktyk z zakresu budownictwa drewnianego ze szczególnym uwzględnieniem konstrukcji", w trzech wersjach: Poradnik dla Inwestora, Poradnik dla Projektanta oraz Poradnik dla Wykonawcy, skierowany odpowiednio do inwestorów samorządowych i prywatnych, architektów oraz wykonawców. 

Zawody sportowe

Z przyjemnością informujemy, iż 10 października br. w Hotelu Szyndzielnia w Bielsku-Białej rozegrano XIV Śląski Turniej Brydża Sportowego, w którym wzięło udział 14 Par, czynnych lub emerytowanych członków Śląskiej Okręgowej Izby Inżyniera Budownictwa.

Wyjazdy techniczne

Placówka terenowa ŚlOIIB, okręgu Katowice I, Katowice II oraz Sosnowiec serdecznie zaprasza czynnych członków Izby z tych okręgów do wyjazdu techniczno-integracyjnego, na odcinek nowo budowanej drogi S1 Węgierska Górka –Zwardoń. który odbędzie się 19 października br. Zgodnie z programem wyjazdu, uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić węzeł Przybędza z dwoma odcinkami istniejących już tuneli oraz obiektów mostowych.

Inne szkolenia

W związku z wprowadzonymi w styczniu 2023 roku zmianami przepisów Ustawy Prawo budowlane, Śląska OIIB prowadzi cykl szkoleń poświęcony tym zagadnieniom.

Wydarzenia w ŚlOIIB

Za nami jesienna edycja 62 Targów Budownictwa oraz 25 Targów Technik Grzewczych i Oszczędności Energii  Instal System, które w dniach 22-24 września odbywały się w Hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej.

Zawody sportowe

W dniu 17 września br. w ramach organizowanych w Dąbrowie Górniczej Bike Atelier MTB Maraton 2023 odbył się wyścig na 16 km w kategorii MINI o puchar Przewodniczącego Rady ŚlOIIB w kategorii kobiet i mężczyzn. W zawodach wzięły udział 4 kobiety oraz 15 mężczyzn – członkowie Śląskiej Okręgowej Izby.

Zawody sportowe

W dniu 11.09.2023 roku na strzelnicy LOK w Bochni odbyły się X Ogólnopolskie Mistrzostwa w Strzelectwie Sportowym zorganizowane przez Małopolską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa.

W zawodach brało udział 20 zespołów z Okręgowych Izb Inżynierów Budownictwa z całej Polski.

Konferencje, targi

36. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGATAB odbywały się w dniach 12-14 września w Bielsku-Białej i zgromadziły 433 wystawców z Polski i z zagranicy. Wystawcy zaprezentowali specjalistyczne maszyny i urządzenia elektroenergetyczne, aparaturę rozdzielczą  i łączeniową, kontrolno-pomiarową, automatyki i sterowania, osprzęt sieci przesyłowych  i dystrybucyjnych, energooszczędne oświetlenie przemysłowe i drogowe, systemy informatyczne  i telekomunikacyjne sto

Konferencje, targi

 

Zapraszamy członków Śląskiej OIIB do udziału w 62 Międzynarodowych Targach Budownictwa Jesień 2023 oraz 25 Targach Technik Grzewczych i Oszczędności Energii Instal System 2023, które odbędą się w dniach 22 - 24 września w Bielsku-Białej, w Hali pod Dębowcem przy ul. Karbowej 26.

Wydarzenia w ŚlOIIB

Władze Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa zapraszają członków Izby do udziału w Regionalnych Dniach Inżyniera, które zostaną zorganizowane przez Placówki Terenowe Izby.
Zapraszamy do zgłaszania udziału. Wspólnie budujmy dobre relacje!

Aktualności - Komunikaty

 

Obrady prowadził przewodniczący Rady ŚlOIIB Roman Karwowski. Sekretarz rady Ewa Dworska przypomniała ustalenia z poprzedniego posiedzenia rady 1 czerwca 2023 oraz omówiła uchwały podjęte przez Składy Orzekające Rady ŚlOIIB, przyjęte następnie stosowną uchwałą rady. Zatwierdzono również uchwałę Prezydium Rady ŚlOIIB z 6 lipca 2023 w sprawie przyznania środków finansowych na organizację XIV Turnieju ŚlOIIB w Brydżu Sportowym.

Zawody sportowe

Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa serdecznie zaprasza członków PIIB do udziału w X – Jubileuszowych Mistrzostwach Polski PIIB w brydżu sportowym pod Patronatem Honorowym Prezesa KR PIIB Mariusza Dobrzenieckiego, które odbędą się w Bielsku-Białej Hotel Szyndzielnia (dawniej Dębowiec) w dniach  1-3.12.2023 r. (piątek-niedziela).

Wydarzenia w ŚlOIIB

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

informujemy, że Placówka Terenowa Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Gliwicach organizuje kolejne szkolenie w ramach cyklu „Spotkanie z ekspertem”.

Szkolenie w ramach ww. cyklu odbędzie się w dniu 18 września 2023 r. (poniedziałek)
w godzinach 16:00 – 20:00 w auli nr 118 na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej
w Gliwicach
przy ul. Akademickiej 5.

Zawody sportowe

Serdecznie zapraszamy członków Śląskiej OIIB do udziału w XIV Turnieju Par w Brydżu Sportowym, który odbędzie się 10 października br. (wtorek) o godz. 16.00, w Bielsku-Białej w Hotelu Szyndzielnia przy ulicy Armii Krajowej 220.

Aktualności - Komunikaty

24 sierpnia 2023 roku odbyło się ostatnie wakacyjne posiedzenie Prezydium Rady ŚlOIIB, które poprowadził Przewodniczący Rady ŚlOIIB Roman Karwowski.

Posiedzenie rozpoczął wspomnieniem o zmarłym w lipcu Przewodniczącym Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego ŚlOIIB, kol. Krzysztofie Ciesińskim.

Konferencje, targi

Serdecznie zapraszamy członków Śląskiej OIIB do udziału w kolejnej edycji targów energetycznych ENERGETAB 2023, które odbędą się w dniach 12-14 września (wtorek – czwartek) w Bielsku-Białej.

Wyjazdy techniczne

Program wyjazdu techniczno - integracyjnego organizowanego
dla inżynierów budownictwa (II/III dekada maja 2024)

Aktualności - Komunikaty

6 lipca 2023 roku odbyło się kolejne w tym roku posiedzenie Prezydium Rady ŚlOIIB, które poprowadził Przewodniczący Rady ŚlOIIB Roman Karwowski.

Przewodniczący poinformował, że profesor Włodzimierz Starosolski obchodził w tym roku swoje 90 urodziny. W programie Prezydium uwzględniono uhonorowanie profesora z okazji tej pięknej rocznicy, niestety sprawy osobiste nie pozwoliły profesorowi wziąć udziału w naszym posiedzeniu.

Po zatwierdzeniu porządku obrad, prz

Konferencje, targi

Zapraszamy do udziału w 18 Edycji Kongresu Pożarnictwa FIRE SECURITY EXPO 2023. Zarejestruj udział online i odbierz bezpłatny bilet wstępu. 27 lipca 2023, PGE Narodowy w Warszawie.

Zapraszamy członków Śląskiej OIIB do udziału w Kongresie Pożarnictwa FIRE SECURITY EXPO 2023, który odbędzie się 27 lipca br. na PGE Narodowym w Warszawie. Wydarzenie poświęcone jest dobrym praktykom w zakresie projektowania realizacji nowoczesnych obiektów budowlanych z uwagi na nowe wymag

Konferencje, targi

W dniach 26-27 października 2023 odbędzie się kolejna konferencja naukowo-techniczna OBIEKTY BUDOWLANE NA TERENACH GÓRNICZYCH,

Konferencje, targi

Zapraszamy członków Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa do udziału
w 18 Gliwickich Targach Budowlanych Expobud & Odnawialnych Źródeł Energii, które odbędą się
w dniach 9-10 września br. w Arenie Gliwice (ul. Akademicka 50, Gliwice),

Zawody sportowe

Sezon rowerowy w pełni, a my wspominając ogromne emocje jakie towarzyszyły nam podczas premierowej odsłony zawodów MTB o Puchar Przewodniczącego Rady Śląskiej OIIB w ubiegłym roku, zapowiadamy wielkie ściganie w ramach Mistrzostw MTB naszej Izby podczas zawodów Bike Atelier MTB Maraton w Dąbrowie Górniczej w dniu 17 września 2023 r.

Aktualności - Komunikaty

Obrady kolejnego Krajowego Zjazdu PIIB odbyły się w Warszawie w dniach 23-24 czerwca 2023. Był to zjazd sprawozdawczy, podczas którego delegaci z 16 okręgowych izb inżynierów budownictwa podsumowali miniony rok działalności Krajowej Izby.

Aktualności - Komunikaty

Miło nam poinformować o możliwości korzystania przez czynnych członków PIIB z pakietu sportowego MEDICOVER SPORT - w ramach sieci własnych oraz partnerskich obiektów sportowych na terenie całej Polski.

Aktualności - Komunikaty

W dniu 02.06. 2023 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa i Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Bielsku-Białej ze studentami Akademii Techniczno-Humanistycznej, kierunek budownictwo, w Bielsku-Białej.

Aktualności - Komunikaty

Z przyjemnością informujemy, iż z dniem 1 lipca 2023 r. członkowie PIIB będą mogli korzystać z opieki medycznej w Grupie LUX MED. Z myślą o inżynierach budownictwa przygotowano specjalny program, który będzie można wykupić również dla swoich najbliższych.

Konkurs Inżynier Roku ŚlOIIB

W imieniu Władz Izby oraz Komisji Konkursowej zapraszamy członków Śląskiej OIIB do udziału w IV edycji Konkursu „Inżynier Roku 2022”. Celem konkursu jest wyłonienie oraz promocja osiągnięć twórców najbardziej nowoczesnych, ciekawych technicznie rozwiązań w projektach budowlanych oraz innowacyjnych rozwiązań techniczno-technologicznych procesu realizacji budowy, dobrej organizacji i jakości robót.

Konkurs skierowany jest do czynnych członków Śląskiej Okręgow

Aktualności - Komunikaty

W imieniu Władz Izby oraz Jury Konkursu zapraszamy czynnych członków Śląskiej OIIB, do udziału w XIII edycji konkursu fotograficznego „FOTOGRAFUJEMY BUDOWNICTWO 2023”.

Aktualności - Komunikaty

W numerze między innymi:

  • Relacja z XXII Zjazdu Sprawozdawczego ŚlOIIB,
  • OC inżyniera budownictwa w sytuacji wypadku na budowie.,
  • Relacja z Wyjazdu technicznego na budowę Drogi Ekspresowej S3.,
  • Finał I edycji Zawodów sportowych w bowlingu ŚlOIIB,
  • IV Regat żeglarskich w klasie Omega turystycza
  • oraz Festynu Rodzinnego z Bebokiem.,
  • Relacja z przebiegu 23 Międzynarodowych Gliwickich Targów Budownictwa, Instalacji,
Aktualności - Komunikaty

W dniu 20 czerwca, w siedzibie Śląskiej OIIB w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych. To był wyjątkowy, ważny i pełen emocji dzień. Pierwszy krok do kolejnego etapu kariery zawodowej - wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie dla osób, które z wynikiem pozytywnym zakończyły wiosenną XLI sesję egzaminacyjną na uprawnienia budowlane.

© 2021 Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Design & Development by Boar's