Zawody sportowe

XIII Międzynarodowe Zawody Pływackie "Masters" 2023

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W zorganizowanych przez Mazowiecką OIIB w sobotę 21 października 2023 międzynarodowych zawodach pływackich reprezentacja Śląskiej OIIB zdobyła w klasyfikacji drużynowej 2 miejsce.

XIII Międzynarodowe Zawody Pływackie "Masters" o Puchar Przewodniczącego Mazowieckiej OIIB odbyły się tradycyjnie na pływalni MOSiR w Ostrowi Mazowieckiej. Uczestniczyło w nich 15 drużyn reprezentujących 7 okręgowych izb inżynierów budownictwa oraz drużyna z Wilna. Zgodnie z regulaminem zawodnicy startowali w 6 kategoriach wiekowych (A - F), wybierając dwie spośród 8 konkurencji indywidualnych na dystansach 25 m lub 50 m stylem dowolnym lub klasycznym, a w przypadku liczniejszej drużyny mogli brać udział dodatkowo w trzech sztafetach 4 x 25 m (kobiet, mężczyzn i mix – 2 kobiety i 2 mężczyzn).

Śląską OIIB reprezentowało 8 osób. Czesława Bella, Edyta Dziedzic-Mania, Sylwia Jarka, Maria Świerczyńska, Sebastian Bielski, Grzegorz Bojanowski, Włodzimierz Bosowski i Wiesław Kornicki. Poszczególni zawodnicy śląskiej reprezentacji wywalczyli w wybranych przez siebie konkurencjach w sumie 32 medale, w tym 16 indywidualnie i 16 w sztafetach. W konkurencjach indywidualnych Cz. Bella zdobyła 2 złote medale (stylem klasycznym 25 i 50 m), E. Dziedzic-Mania 2 brązowe (stylem klasycznym 25 i 50 m), S. Jarka 2 srebrne (stylem dowolnym 25 i 50 m), M. Świerczyńska srebrny i złoty (stylem dowolnym i klasycznym po 25 m), S. Bielski 2 złote (stylem dowolnym 25 i 50 m), G. Bojanowski 2 złote (stylem klasycznym 25 i 50 m), W. Bosowski 2 złote (stylem dowolnym 25 i 50 m) i W. Kornicki 2 srebrne (stylem dowolnym 25 i 50 m).

Jako drużyna w optymalnym składzie (4 kobiety i 4 mężczyzn) startowaliśmy także w 4 sztafetach stylem dowolnym 4 x 25 m. Były to sztafety kobiet, mężczyzn i 2 sztafety mix (mix 1 - S. Jarka, M. Świerczyńska, G. Bojanowski, W. Kornicki; mix 2 – Cz. Bella, E. Dziedzic-Mania, S. Bielski, W. Bosowski), za które wywalczyliśmy 3 złote i 1 srebrny - podwójnie punktowane medale.

Zdobywając w sumie 338 punktów zajęliśmy w klasyfikacji drużynowej drugie miejsce. Pierwsze miejsce i tym samym Puchar Przewodniczącego Rady Mazowieckiej OIIB wywalczyła drużyna z Podkarpackiej OIIB (344 punkty), a trzecie drużyna z Wielkopolskiej OIIB, w 6-osobowym składzie, (224 punkty).

Choć bardzo cieszymy się z drugiego miejsca w klasyfikacji drużynowej i uważamy je za duże osiągnięcie, to jednak trochę żal że nie udało się powtórzyć sukcesu z 2021 roku, gdy zdobywając 344 punkty reprezentacja ŚlOIIB zajęła miejsce pierwsze.

Sportowa rywalizacja odbywała się jak zwykle przy profesjonalnej obsłudze i w bardzo, sympatycznej, przyjaznej atmosferze.