Wydarzenia w ŚlOIIB

„Festyn z Bebokiem” Śląskiej OIIB

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

W godzinach wieczornych 27 maja 2023 zakończył się w Parku Giszowieckim w Katowicach VI Festyn ŚlOIIB, nad którym patronat objęli Prezydent Miasta Katowic i Prezes Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

Organizowany od 2016 festyn - dla członków ŚlOIIB wraz z rodzinami - wpisał się na stałe do kalendarza imprez ŚlOIIB integrujących nasze środowisko. Cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem ze względu na ciekawy program zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Tegoroczny „Festyn z Bebokiem” zgromadził rekordową liczbę uczestników, blisko tysiąc osób!

Punktualnie o 13.00 powitała pierwszych gości Orkiestra Dęta KWK „Pokój” koncertem muzyki rozrywkowej.

Otwierając festyn Roman Karwowski, przewodniczący Rady ŚlOIIB, przywitał zebranych, życząc miłego spędzenia czasu, dobrej zabawy i aktywnego uczestnictwa w bogatym programie. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Marcin Krupa, prezydent Katowic, Bożena Goldamer-Kapała, dyrektor Wydziału Infrastruktury ŚUW, reprezentanci władz krajowych PIIB: Mariusz Dobrzeniecki, prezes Krajowej Rady PIIB, Mieczysław Grodzki, wiceprezes, Elżbieta Bryła-Kluczny, skarbnik, Tomasz Piotrowski, sekretarz, Tomasz Radziewski, członek Prezydium KR, oraz Urszula Kallik, przewodnicząca Krajowej Komisji Rewizynej PIIB. Z izb okręgowych zaproszenie przyjęli przewodniczący rad: Renata Staszak z Kujawsko-Pomorskiej, Mirosław Boryczko z Małopolskiej, Grzegorz Dubik z Podkarpackiej i Jarosław Kukliński z Warmińsko-Mazurskiej OIIB oraz z Opolskiej OIIB Grażyna Karpińska, z-ca przewodniczącego rady, Halina Kaniak, sekretarz, i Janusz Kurzyca, członek rady. Byli z nami także przedstawiciele śląskich uczelni, samorządów zawodów zaufania publicznego i stowarzyszeń naukowo-technicznych z województwa śląskiego.

 

 

 

Festyn poprowadził z humorem Marek Szołtysek – śląski dziennikarz, felietonista, podróżnik i historyk, autor książek związanych z kulturą śląską. Wraz z artystką Ewą Kapias, producentką maskotek „Beboki”, opowiedział na wstępie „Skąd się wzięły beboki”. Na obszerny program festynu złożyły się konkursy, występy Zespołu Pieśni i Tańca „Silesianie” z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz liczne dodatkowe atrakcje, a na zakończenie występ śląskiego kabaretu „Rak”.

W konkursie wiedzy o Giszowcu i Nikiszowcu uczestniczyli reprezentanci poszczególnych placówek terenowych ŚlOIIB, natomiast do odgadywania znaczenia słów w konkursie „Słownik śląskiej godki” zostali zaproszeni goście z okręgowych izb. Był też konkurs dla rodziców z dziećmi na konstruktora lotniczego, przeciąganie liny, sztafeta piwna i konkurs gry na grzebieniu, w którym objawiły się muzyczne talenty. Występujący w dwóch odsłonach „Silesianie” poprowadzili także naukę ludowych tańców.

Równolegle w sali „Dworku pod Lipami” odbywały się emocjonujące rozgrywki w turnieju tenisa stołowego, na strzelnicy pneumatycznej dorośli i dzieci sprawdzali umiejętności strzeleckie, natomiast swoje emocje w symulatorze dachowania, lub próbowali sił w udzielaniu pierwszej pomocy na stanowisku ratownika medycznego. W wydzielonej strefie odbywały się gry i zabawy terenowe dla dzieci pod opieką animatorów. Dzieci mogły również brać udział w zabawach i treningu z drużyną Klubu Hokeja na Lodzie „Naprzód Janów”. Był też z nami autor „Kota Cukierka” Waldemar Cichoń rozdając autografy. Były też, jak zawsze, popularne dmuchańce, animacje dla dzieci i wata cukrowa.

Zwycięzców konkursów i konkurencji festynowych wyróżniano nagrodami indywidualnymi, natomiast drużyny reprezentujące poszczególne obwody ŚlOIIB walczyły w tym roku o maskotkę Bebok. W  punktacji ogólnej, uwzględniającej wszystkie konkursy i turnieje, zwyciężyła już po raz piąty drużyna z Bielska-Białej przejmując tym samym na własność Puchar Przewodniczącego Rady ŚlOIIB, ponadto „BEBOK” będzie zdobił biuro jej placówki.

„Gwiazdą” wieczoru był duet Krzysztof Respondek i Krzysztof Hanke z kabaretu „Rak” z autorskim programem, rozśmieszając widownię do łez skeczami i piosenkami.

Wszyscy bawili się doskonale, dopisała także pogoda - ze słońcem i odpowiednią temperaturą. W opinii uczestników było to bardzo udane spotkanie. Na stronie internetowej i Facebooku ŚlOIIB można obejrzeć galerię zdjęć z festynu.

Organizatorzy dziękują serdecznie Sponsorom i Partnerom – to firmy: Viessmann Sp. z o.o., MarMasz,  i wszystkim zaangażowanym w organizację VI Festynu ŚlOIIB.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maria Świerczyńska

 

Galeria zdjęć

 

© 2021 Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Design & Development by Boar's