Członkowie ŚlOIIB z obwodu gliwickiego oraz zaproszeni goście mieli okazję spotkać się po raz kolejny w gościnnych progach Łaźni Łańcuszkowej kompleksu Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu.
Spotkanie w ramach Regionalnych Dni Inżyniera Budownictwa zostało zorganizowane 17 września 2022 roku przez Placówkę Terenową ŚlOIIB w Gliwicach.
Łaźnia Łańcuszkowa, będąca centralną częścią kompleksu Sztolnia Królowa Luiza, to trzy wspaniałe, robiące wrażenie sale, które niewątpliwie stanowią bardzo atrakcyjne tło do organizacji wszelkich imprez, spotkań, czy koncertów. W tym klimatycznym, industrialnym wnętrzu zgromadzonych członków PT w Gliwicach, jak i licznie przybyłych gości, przywitał opiekun gliwickiej placówki Tomasz Radziewski, zastępca przewodniczącego Rady ŚlOIIB. W spotkaniu wzięli udział Sekretarz Miasta Zabrze Małgorzata Giela, przedstawiciele Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej, organów administracji architektoniczno-budowlanej i nadzoru budowlanego oraz organów statutowych ŚlOIIB wraz z przewodniczącym Rady ŚlOIIB Romanem Karwowskim.
Tomasz Radziewski poinformował zebranych o powracających po wakacjach spotkaniach szkoleniowych w ramach organizowanego przez PT w Gliwicach cyklu „Spotkanie z ekspertem”. Zgromadzeni zostali również zaproszeni do udziału w wyjeździe technicznym do Śląskiego Parku Nauki, znanego do tej pory jako Planetarium Śląskie, które po kilkuletniej przebudowie, jak i rozbudowie, znów zaprasza w swoje progi. O zmianach, które nastąpiły w Planetarium Śląskim piszemy także w bieżącym numerze Informatora ŚlOIIB (Informator nr 4, wrzesień 2022). Organizatorem wyjazdu jest gliwicka placówka.
Następnie głos zabrał przewodniczący Rady ŚlOIIB Roman Karwowski oraz Sekretarz Miasta Zabrze Małgorzata Giela. Zakończenie części oficjalnej stanowił fascynujący wykład przedstawiciela Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pana Romana Chytrego, który przybliżył zebranym szczegóły dotyczące rewitalizacji Sztolni Królowa Luiza oraz zaprezentował najnowsze inwestycje Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
W trakcie spotkania jego uczestnicy mieli okazję nie tylko do fachowych i przyjacielskich rozmów, ale również mogli skorzystać z przygotowanego poczęstunku, na który składały się specjały kuchni regionalnej, a wśród nich śląski kołocz. Po obiedzie prowadzący spotkanie Tomasz Radziewski zaprosił zebranych na koncert zespołu Piec Duo, który tworzy małżeństwo muzyków: Paweł i Patrycja Piec. Zespołowi towarzyszył kontrabasista Piotr Kucharz.