Wydarzenia w ŚlOIIB

Gala 20-lecia Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

26 marca 2022 spotkali się w Wielkiej Sali Koncertowej siedziby NOSPR-u członkowie Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa wraz z członkami swoich rodzin i zaproszonymi na galę zacnymi gośćmi, aby świętować jubileusz dwudziestolecia istnienia samorządu inżynierów budownictwa na Śląsku.  

Dlaczego tak ważny to jubileusz? Bo mocą ustawy z 15 grudnia 2000 roku powstała możliwość utworzenia samorządu zawodowego inżynierów budownictwa. Ten zapisany w Konstytucji RP przywilej mają tylko zawody zaufania publicznego – zawody mające szczególne znaczenie dla interesu publicznego i obywateli. Bo od codziennej, sumiennej pracy projektantów, kierowników budów i inspektorów nadzoru zrzeszonych w okręgowych izbach inżynierów budownictwa zależy niezawodność i bezpieczeństwo obiektów budowlanych, za które ponoszą osobistą odpowiedzialność. To przez zaufanie do wiedzy i kompetencji budowniczych czujemy się bezpiecznie w budynkach mieszkalnych, obiektach przemysłowych i użyteczności publicznej, w których mieszkamy, pracujemy lub które odwiedzamy, na wiaduktach i mostach dróg, jakie co dzień przemierzamy.

Podczas sobotniej uroczystości, której gospodarzem był przewodniczący Rady Śląskiej OIIB Roman Karwowski, zostali uhonorowani członkowie Śląskiej OIIB tworzący przed laty samorząd zawodowy inżynierów budownictwa na Śląsku lub aktywnie w nim działający na rzecz członków Izby i rozwoju budownictwa nie tylko na Śląsku. Były więc gratulacje, podziękowania za odpowiedzialną pracę oraz życzenia - pokoju, spokoju, optymizmu i zapału do dalszej pracy, a na koniec znakomity występ artystyczny Kayah i gościa specjalnego Andrzeja Piasecznego. Galę prowadził bezkonkurencyjny Krzysztof Respondek.

Szczegółowa relacja z gali znajduje się w załączeniu,

a galeria zdjęć znajduje się na Facebooku ŚlOIIB

 

 

© 2021 Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Design & Development by Boar's