Wydarzenia w ŚlOIIB

Kolejne spotkanie szkoleniowe w ramach cyklu „Spotkanie z ekspertem” organizowane przez Placówkę Terenową ŚlOIIB w Gliwicach 28.03.2022 r.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

informujemy, że Placówka Terenowa Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Gliwicach organizuje kolejne spotkanie szkoleniowe w ramach cyklu „Spotkanie z ekspertem”.

Spotkanie szkoleniowe w ramach ww. cyklu odbędzie się w dniu 28 marca 2022 r. (poniedziałek)
w godzinach 17:00 – 20:00 w auli nr 118 na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej
w Gliwicach
przy ul. Akademickiej 5.

Uczestnicy spotkania mogą skorzystać z bezpłatnego parkingu przy Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach (szlabany będą podniesione).

Temat szkolenia:
Dopuszczenie do zabudowania wyrobów budowlanych w obiekty budowlane. Co powinien wiedzieć projektant, kierownik budowy, inspektor nadzoru inwestorskiego.

Prowadzący:
Grzegorz Skórka – ekspert i szkoleniowiec w zakresie regulacji dotyczących wprowadzania do obrotu wyrobów mających zastosowanie w budownictwie oraz prawa zamówień publicznych.

Program szkolenia:

 1. Wstęp – co to jest wyrób budowlany. Metody weryfikacji co jest, a co nie jest wyrobem budowlanym. Jakie wyroby znakujemy CE, a jakie znakiem budowlanym.
 2. Prawa i obowiązki uczestników procesu budowlanego związane z wyrobami budowlanymi, kompetencje organów nadzoru budowlanego w zakresie zastosowanych na budowie wyrobów budowlanych (przedstawienie regulacji Prawa budowlanego i ustawy o wyrobach budowlanych w tym zakresie).
 3. Wyroby oznakowane znakiem CE – jak powinno wyglądać oznakowanie, deklaracja, karta charakterystyki REACH, jaki komplet dokumentów dopuszcza do zabudowania w obiekt budowlany, kody UFI, oznakowanie UKCA.
 4. Wyroby oznakowane znakiem budowlanym – jak powinno wyglądać oznakowanie, deklaracja, karta charakterystyki REACH, jaki komplet dokumentów dopuszcza do zabudowania w obiekt budowlany.
 5. Inne rodzaje wyrobów dopuszczone do zastosowania w budownictwie (wyroby jednostkowego zastosowania, wyroby wytwarzane na budowie, wyroby legalnie wprowadzone do obrotu w innych krajach UE, omówienie niemieckiego systemu wprowadzania wyrobów budowlanych do obrotu w oparciu o modelowe przepisy budowlane (MBO) (znak Ü).
 6. Wyroby stosowane przy remontach zabytków.
 7. Wyroby budowlane podlegające pod inne dyrektywy:
 • maszyny,
 • niskie napięcie,
 • zgodność elektromagnetyczna,
 • wyroby ciśnieniowe,
 • wyroby pracujące w atmosferze zagrożonej wybuchem,
 • mieszaniny chemiczne,
 • wyroby biobójcze.
 • interoperacyjność systemu kolei i procedura dopuszczenia do zastosowania na kolei.
 1. Metody weryfikacji dokumentacji dołączanej do wyrobu.
 2. Publiczne rejestry wyrobów budowlanych nie spełniających wymogów.

 

Zapraszamy na spotkanie szkoleniowe członków Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.
Prosimy o zgłoszenie swojego udziału na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie –
tel.: 780 092 867 do dnia 23 marca 2022 r.

Informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona – o udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Serdecznie zapraszam,

Tomasz Radziewski
Opiekun Placówki Terenowej ŚlOIIB w Gliwicach
Zastępca Przewodniczącego Rady ŚlOIIB

 

© 2021 Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Design & Development by Boar's