Zawody sportowe

Poznaliśmy Zwycięzców X Jubileuszowych Mistrzostw PIIB w Brydżu Sportowym pod Patronatem Honorowym Prezesa KR PIIB Mariusza Dobrzenieckiego

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Historia organizacji Mistrzostw Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa w Brydżu Sportowym sięga roku 2012, kiedy z inicjatywy Placówki Terenowej ŚlOIIB w Bielsku-Białej, w dniach 7-9 grudnia w Szczyrku zorganizowano zawody w randze mistrzostw, które wzbudziły bardzo duże zainteresowanie inżynierów budownictwa, reprezentujących nie tylko śląską, ale także pozostałe OIIB.

Mistrzostwa odbywały się corocznie, gromadząc każdego roku średnio ok. 50 zawodników i na stałe wpisały się w kalendarz najważniejszych imprez sportowo-integracyjnych organizowanych dla członków PIIB. Jedynie czas pandemii wymusił czas przerwy i w latach 2020 i 2021 mistrzostwa się nie odbyły. Organizatorzy wypracowali ramowy program mistrzostw, na który składają się cztery turnieje: turniej indywidualny, dwa turnieje par na Maxy i Impy, i główny turniej drużynowy o Puchar Przechodni Prezesa PIIB. Organizację oraz prowadzenie mistrzostw powierzono Śląskiem Okręgowemu Związkowi Brydża Sportowego.

W bieżącym roku, w dniach 1-3 grudnia w Bielsku-Białej odbyły się X Jubileuszowe Mistrzostwa PIIB w Brydżu Sportowym pod patronatem honorowym Prezesa KR Mariusza Dobrzenieckiego. W przepięknej zimowej scenerii u stóp Beskidów, w Mistrzostwach wzięło udział 34 zawodników, reprezentujących 7 OIIB (Łódzka, Małopolska, Mazowiecka, Podkarpacka, Podlaska, Śląska i Warmińsko-Mazurska), z czego najliczniej reprezentowano śląską (12 osób) oraz mazowiecką (6 osób) izbę.

Uroczystego otwarcia dokonali Roman Karwowski, przewodniczący okręgowej Rady ŚlOIIB, Józef Kluska, zastępca przewodniczącego Rady oraz Janusz Kozula, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw. W części oficjalnej zaprezentowano również historię mistrzostw w fotografii oraz zwycięzców turniejów drużynowych dotychczasowych edycji.

Mistrzostwa, poza aspektem sportowym opartym o rywalizację w duchu fair play, są także okazją do spotkań integracyjnych środowisk inżynierów budownictwa zrzeszonych w PIIB. Tradycją stała się organizacja sobotniej kolacji koleżeńskiej, służącej rozmowom, wymianom doświadczeń, budowaniu relacji zawodowych i prywatnych, a także dyskusjom na tematy rozegranych rozdań podczas zawodów. Korzystając z uroków miejsca przeprowadzanych mistrzostw i piękna zimy, zawodnicy w czasie wolnym od gry mogli wziąć udział w wycieczce na Szyndzielnię.

 

Oto Zwycięzcy tegorocznej, X Jubileuszowej edycji Mistrzostw w poszczególnych turniejach:

Turniej indywidualny

 1. Adam Łaszczotko – Mazowiecka OIIB
 2. Adam Staszek – ŚlOIIB
 3. Jan Wadowski – Mazowiecka OIIB

Wysokie miejsca ze Śląska zajęli: J. Żelazowski-4 oraz J. Zagała-6.

 

Turniej par na IMPY

 1. Andrzej Staszek-Edwin Szenkelbach- ŚlOIIB
 2. Przemysław Zyśk-Sławomir Stępniewski- Mazowiecka OIIB
 3. Jarosław Żelazowksi-Marian Gacek – ŚlOIIB

Wysokie miejsca ze Śląska zajęły pary: J. Ujma-Kazimierz Cios-5, M. Madej-W.Puchała-6.

 

Turniej par na MAXY

 1. Andrzej Balunowski-Andrzej Błachno- Podlaska OIIB
 2. Tadeusz Dudziak-Janusz Kozula – ŚlOIIB
 3. Edwin Szenkelbach-Andrzej Staszek – ŚlOIIB

Wysokie miejsca ze Śląska zajęły pary : K. Cios-J. Ujma-4, M. Madej-W. Puchała-6.

 

Turniej drużynowy o Puchar Przechodni Prezesa PIIB

 

 1. Śląska OIIB w składzie: Cios- J.Ujma, E. Szenkelbach-A. Staszek
 2. Podkarpacka OIIB w składzie: J. Korczowski- J. Madera, R. Zdon- J. Znamirowksi
 3. Warmińsko-Mazurska+Małopolska OIIB- J. Milkamanowicz- C.Ejsmont, D,Kram- E.Kosztyła

Puchar Przechodni, który przywiozła Podkarpacka OIIB – ubiegłoroczni Zwycięzcy - trafił w ręce Drużyny ŚlOIIB.   

 

Klasyfikacja generalna

 1. Andrzej Staszek – ŚlOIIB
 2. Edwin Szenkelbach- ŚlOIIB
 3. Andrzej Balunowski – Podlaska OIIB

Wysokie miejsca ze Śląska zajęli: J.Ujma-5, K.Cios-8, T. Dudziak-9, J.Żelaqzowksi-11.

 

Najlepszym niestowarzyszonym w PZBS zawodnikiem okazał się Jarosław Żelazowski, reprezentujący ŚlOIIB, a najlepszą zawodniczką - Urszula Jakubowska z Łódzkiej OIIB.

Na zakończenie Mistrzostw organizatorzy, reprezentujący ŚlOIIB: Roman Karwowski, Józef Kluska i Janusz Kozula, dokonali uroczystego wręczenia pucharów, medali, dyplomów i nagród rzeczowych za trzy pierwsze miejsca w każdym z turniejów oraz przekazali Przechodni Puchar Prezesa KR PIIB zwycięskiej Drużynie.

 

Składamy gratulacje i wyrazy uznania dla zwycięzców Mistrzostw w poszczególnych turniejach, oraz podziękowania dla Adriana Bakalarza i Ryszarda Łazikiewicza z Polskiego Związku Brydża Sportowego, którzy wzorowo przygotowali i poprowadzili rozgrywki, co docenili także sami zawodnicy, nagradzając ich pracę na zakończenie Mistrzostw burzliwymi brawami. Słowa podziękowania organizatorzy kierują dla Ewy Anczakowskiej oraz Ewy Keiper, pracowników biura Placówki Terenowej w Bielsku-Białej za zaangażowanie i prace związane z organizacją Mistrzostw.

 

Dziękujemy za udział w Mistrzostwach, stworzenie bardzo miłej i koleżeńskiej atmosfery i do zobaczenia za rok!

 

© 2021 Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Design & Development by Boar's