Zawody sportowe

IV Regaty żeglarskie w klasie OMEGA TURYSTYCZNA o Puchar Przewodniczącego Rady ŚlOIIB

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W sobotnie, słoneczne przedpołudnie 20 maja br. na terenie Zalewu Pławniowickiego w powiecie gliwickim rozegrano IV Regaty żeglarskie w klasie OMEGA Turystyczna o Puchar Przewodniczącego Rady ŚlOIIB. Bazą regat była stanica Stowarzyszenia Żeglarskiego SZKWAŁ w Niewieszu.

Na starcie regat pojawiło się 7 trzyosobowych załóg, które tworzyli czynni członkowie Śląskiej OIIB. Regaty otworzył Tomasz Radziewski, z-ca przewodniczącego Rady Śląskiej OIIB, opiekun Placówki terenowej w Gliwicach, która już po raz 4. była ich organizatorem. Zawody nadzorował komandor Piotr Czornik ze Stowarzyszenia Żeglarskiego SZKWAŁ, a za ich sprawny, organizacyjny przebieg odpowiadał Tadeusz Sopata, członek Rady ŚlOIIB z Placówki Terenowej ŚlOIIB w Gliwicach. Z kolei jednostki WOPR, OSP Niewiesze i stowarzyszenia SZKWAŁ czuwały nad bezpieczeństwem uczestników regat.  

Doskonała zabawa i przyjazna atmosfera oraz wysoki poziom żeglarskiej adrenaliny towarzyszyły zawodnikom podczas wszystkich biegów regat, których sumaryczny wynik składał się na końcowy sukces zwieńczony odebraniem z rąk Romana Karwowskiego, przewodniczącego Rady ŚlOIIB  pucharów przez zwycięskie załogi.

Oto wyniki tegorocznej rywalizacji:

Miejsce 1, (po raz kolejny) - załoga w składzie: sternik Łukasz Łada oraz pozostali członkowie - Bartłomiej Spendel i Dawid Froniewski; żaglówka Pasat.

Miejsce 2 – załoga w składzie: sternik Anna Górzyńska oraz pozostali członkowie - Marek Brodala i Maciej Brodala; żaglówka Orange.

Miejsce 3 – załoga w składzie: sternik Tomasz Pinko oraz pozostali członkowie załogi – Leszek Kozieł oraz Maciej Mleczko; żaglówka Tramp.

Każde regaty to nie tylko ściganie, aktywność fizyczna, to przede wszystkim wspólnie spędzony czas, zabawa, śpiewanie szant i czas na rozmowy, a także szansa na nowe kontakty w środowisku inżynierskim. Stąd już tradycją organizatorów stała się dbałość o dobre przygotowanie zaplecza, czas na integracje. Dziękując za udział w Regatach, przewodniczący Rady Roman Karwowski oraz Tadeusz Sopata  wręczyli wszystkim  uczestnikom drobne upominki i pamiątkowe medale.  

Przy okazji organizacji Regat, warto wspomnieć, iż OMEGA to kultowa żaglówka, na której pokładzie swoje wodne szlify zdobywało wiele pokoleń żeglarzy i choć powstała w trakcie II wojny światowej (1942 r.) stała się ponadczasowa i zyskała ogromną popularność. Konstrukcję wybitnego szkutnika – Juliusza Sieradzkiego można spotkać na prawie każdym akwenie w Polsce. Gratulacje i ogromne brawa nie tylko dla Zwycięzców tegorocznych Regat, ale dla wszystkich uczestników.  

Zachęcamy członków Śląskiej OIIB do aktywnego spędzania czasu na żaglach i zapraszamy do stanicy Stowarzyszenia Żeglarskiego SZKWAŁ w Pławniowicach, gdzie można nie tylko wynająć jachty, ale także wziąć udział w szkoleniach na patent żeglarza jachtowego oraz sternika motorowodnego. Do zobaczenia już za rok, na jubileuszowych V Regatach!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2021 Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Design & Development by Boar's