Zawody sportowe

XI Mistrzostwa Polski Budowlanych i Architektów MPBiA w biegu długodystansowym na 10 km

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W słoneczne sobotnie popołudnie 13 maja 2023 kolejny raz odbyły się kolejne Mistrzostwa Polski Budowlanych i Architektów w biegu długodystansowym na 10 km, organizowane w ramach 13 Biegu Częstochowskiego.

 

 

Organizatorami mistrzostw byli:

  • Stowarzyszenie Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani Częstochowa
  • Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa
  • Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Częstochowie
  • Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Częstochowa
  • Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej

W odbywającym się po raz trzynasty Biegu Częstochowskim na dystansie 10 km, będącym masową imprezą skierowaną do entuzjastów biegania, jedenasty raz odbyły się MPBiA. Spośród zgłoszonych do udziału w zawodach 860 osób na starcie stanęło 773 biegaczy. Bieg ukończyło 770 zawodników, każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal. Sygnał do rozpoczęcia zawodów dał prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, który również na mecie gratulował kończącym bieg.

Biegacze - zarówno zawodnicy z wieloletnim doświadczeniem, jak i osoby biegające od niedawna - musieli pokonać dwukrotnie trasę prowadzącą z III alei NMP, a dalej wokół Klasztoru Jasnogórskiego. Z uwagi na duże różnice poziomów nie było to łatwym zadaniem, zwłaszcza że ze względu na uwarunkowania komunikacyjne obowiązywał limit pokonania trasy 1 godz. i 20 min. Na szczęście dopisała pogoda – słońce i chłodny wiatr. Do wysiłku motywował też doping mieszkańców miasta i przyjazna atmosfera. Trasa była bardzo dobrze oznakowana, ponadto zawodników pilotowali policjanci. Czas zwycięzcy w kat. mężczyzn wyniósł 31:06 minut, kobiet 37:17 minut.

W XI MPBiA w biegu długodystansowym na 10 km wystartowało 48 osób, spośród zapisanych 58. Wszyscy zawodnicy ukończyli bieg.

Wyniki XI MPBiA:

KATEGORIA KOBIETY:

I miejsce – Sobczyk Barbara (zam. Katowice), czas 41:02 min.,

II miejsce – Kaczmarek Anna (zam. Mikołów), czas 44:57,

III miejsce – Reluga Małgorzata (zam. Warszawa), czas 47:21.

VIII miejsce – Świerczyńska Maria (zam. Siemianowice Śląskie - członek Rady ŚlOIIB), czas 1 godz. 10:52 min.:); w klasyfikacji generalnej 13 Biegu Częstochowskiego zdobyła I miejsce w swojej kategorii wiekowej.

 

 

KATEGORIA MĘŻCZYŻNI:

I miejsce – Bąk Michał (zam. Chełmce), czas 32:55 min.,

II miejsce – Ciepłak Marcin (zam.Rybnik) czas 34:00 min.,

III miejsce – Mikielski Daniel (Olsztynek) czas 34:30 min.

 

W obu kategoriach zwycięzców dekorowali Waldemar Szleper, z-ca przewodniczącego Rady ŚlOIIB, i Agata Modrzycka, przewodnicząca Zarządu Oddziału PZITB w Częstochowie.

 

Maria Świerczyńska

Zdjęcia Waldemar Szleper i M. Świerczyńska

 

 

 

 

 

 

 

© 2021 Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Design & Development by Boar's