Zawody sportowe

Poznaliśmy Zwycięzcę Finału Zawodów sportowych w bowlingu Śląskiej OIIB.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W sobotę 13 maja odbył się Finał I edycji Zawodów sportowych w bowlingu Śląskiej OIIB, który rozegrany został w „Clubie Garage” w Katowicach. Finałowe rozgrywki poprzedziło rozegranie 5. zawodów eliminacyjnych, zapoczątkowanych 18 lutego, przypisanych regionalnie do Placówek Terenowych ŚlOIIB.

We wszystkich zawodach eliminacyjnych w Katowicach, Bielsku-Białej, Częstochowie, Gliwicach oraz Rybniku uczestniczyło 100 członków ŚlOIIB, spośród których 48.
z największą ilością zdobytych punktów zostało zakwalifikowanych do udziału w wielkim Finale. Na starcie zawodów finałowych zgłosiło się 33 zawodników walczących o zwycięstwo i Puchar Przewodniczącego Rady ŚlOIIB. Choć najważniejsza była dobra zabawa i atmosfera oraz wspólnie spędzony czas, rywalizacja o wynik była bardzo zacięta, ale oczywiście w duchu fair play.

Zwycięzcą I edycji Zawodów sportowych w bowlingu Śląskiej OIIB został Wojciech Nowak, reprezentujący Placówkę terenową w Częstochowie z 293 zdobytymi punktami. Drugie miejsce przypadło Kamilowi Wita z 283. (Rybnik), a trzecie Szymonowi Jancia (Bielsko-Biała) z 260. punktami. Ogromne brawa i gratulacje!

Podczas zawodów, Radę Śląskiej OIIB reprezentował Tomasz Radziewski, z-ca przewodniczącego Rady, który wręczył Zwycięzcom nagrody, a wszystkim uczestnikom pamiątkowe medale. Na Zwycięzców
I edycji Zawodów sportowych w bowlingu czekają jeszcze Puchary, które uroczyście zostaną wręczone podczas Festynu Rodzinnego z Bebokiem, w dniu 27 maja w Parku Giszowieckim w Katowicach Giszowcu.

Gratulujemy Zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom zawodów za tak duże zainteresowanie, za stworzenie świetnej i przyjaznej atmosfery oraz zaciętej rywalizacji.

Klasyfikacja końcowa Finału. Lista 15. zawodników wraz z punktacją końcową oraz regionem przynależności do Izby.

1

Wojciech Nowak

Częstochowa

293

2

Kamil Wita

Rybnik

283

3

Szymon Jancia

Bielsko-Biała

260

4

Grzegorz Widurski

Bielsko-Biała

257

5

Paweł Tomczyk

Częstochowa

255

6

Bartosz Trzcina

Bielsko-Biała

253

7

Adrian Zasada

Częstochowa

247

8

Wojciech Wojtaszek

Katowice

242

8

Bartłomiej Szeja

Katowice

242

9

Mariusz Markiewicz

Częstochowa

241

10

Paweł Bergier

Gliwice

240

11

Mirosław Skupień

Rybnik

237

12

Grzegorz Mostowski

Częstochowa

224

13

Łukasz Kozakiewicz

Częstochowa

221

14

Piotr Spiżewski

Bielsko-Biała

218

15

Bartek Wiertelorz

Bielsko-Biała

216

 

Cieszy nas fakt, iż wszyscy uczestnicy zarówno eliminacji, jak i zawodów finałowych byli bardzo zadowoleni ze wspólnego spotkania i mile spędzonego czasu. Brawa i podziękowania za doskonałą organizację zawodów dla ich pomysłodawcy, Michała Marchewki, członka Rady ŚlOIIB i Zespołu ds. aktywizacji młodych ŚlOIIB, który już zapowiedział kontynuowanie tej formy integracji środowiska śląskich inżynierów budownictwa.

Zachęcamy członków Śląskiej OIIB do gry w bowling. To jedna z najstarszych, ale jednocześnie jedna z najprostszych gier sportowych i towarzyskich na świecie, którą z powodzeniem może uprawiać każdy. Pamiętając, że trening czyni mistrza… zapraszamy do udziału w II edycji Zawodów!

© 2021 Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Design & Development by Boar's