Zawody sportowe

I edycja Zawodów w kolarstwie górskim MTB o Puchar Przewodniczącego Rady Śląskiej OIIB.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

1 października 2022 r. w Dąbrowie Górniczej odbył się pierwszy wyścig w kolarstwie górskim o Puchar Przewodniczącego Rady Śląskiej OIIB, który  osobiście zagrzewał zawodników przed startem.

Zdobywczynią Pucharu w klasyfikacji kobiet została Aleksandra Grzywa (z czasem 00:46:39.02) natomiast wśród mężczyzn najlepszym okazał się Tomasz Bosowski (00:35:48.13), drugie miejsce zajął Piotr Semik (00:38:54.26), a na trzecim miejscu uplasował się  Jakub Urbaczka (00:43:54.87). Na starcie, oprócz nagrodzonych zawodników, stanęli również pozostali członkowie naszej Izby: Teleszyński Robert, Bernat Jakub, Cieślar Adam, Stawicki Adam, Papiernik Tomasz i Papiernik Bartłomiej. Puchar dla zwycięzców oraz medale wręczył, w imieniu Przewodniczącego Izby, członek Prezydium Michał Marchewka, który był jednocześnie odpowiedzialny za organizację i przeprowadzenie zawodów z ramienia naszej Izby.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom udziału i niesamowitych czasów, jakie wykręcili!

Tegoroczny wyścig na dystansie 'MINI' przyciągnął wielu naprawdę znakomitych zawodników, o czym świadczą uzyskane czasy przejazdu – najlepszy zawodnik w klasyfikacji generalnej osiągnął świetny czas 00:34:32.59 (co daje średnią prędkość niespełna 30km/h), najlepszy zawodnik z ramienia Izby, Tomasz Bosowski, uzyskał czas 00:35:48.13, co pozwoliło mu na zajęcie 5. miejsca i dekoracji również w klasyfikacji generalnej dystansu (do zajęcia 3. miejsca brakło mu zaledwie 4 sekund!!!).

Na uwagę zasługuje fakt, że tegoroczny wyścig na dystansie 'MINI' (dystans, w którym braliśmy udział) stał naprawdę na bardzo wysokim poziomie – zeszłoroczny zwycięzca pokonał trasę ze średnią szybkością 22 km/h, a przypomnijmy, że tegoroczny zrobił to z szybkością prawie 30km/h. Więc jeszcze raz gratulujemy naszym przedstawicielom naprawdę doskonałych czasów!

Mamy nadzieję, że wyścig w Dąbrowie Górniczej – choć ostatni w sezonie –  będzie początkiem rowerowego współzawodnictwa naszych członków, który dodatkowo przyciągnie chętnych nie tylko z naszej Izby, ale również z pozostałych województw i nie na jeden, ale na wiele wyścigów w sezonie!

Zachęcamy do oglądnięcia filmu organizatora, który w pełni oddaje atmosferę zawodów:

https://bikeateliermaraton.pl/dabrowa-gornicza-2022-sciganie-na-najwyzszym-poziomie/

 

© 2021 Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Design & Development by Boar's