Zawody sportowe

III Regaty Żeglarskie ŚlOIIB o Puchar Przewodniczącego Rady ŚlOIIB 11.06.2022 r.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 11 czerwca 2022 odbyły się przy sprzyjającej pogodzie kolejne regaty żeglarskie w klasie Omega, zorganizowane na jeziorze Pławniowickim w powiecie gliwickim. Bazą regat była stanica Stowarzyszenia Żeglarskiego SZKWAŁ w Niewieszu.

 

 Zdobywcy pierwszego miejsca

Zdobywczynie drugiego miejsca

Zdobywcy trzeciego miejsca

Wszyscy uczestnicy regat

Jezioro Pławniowickie to akwen o pow. około 2.5 hektara i głębokości do 18 metrów, między wsiami Pławniowice i Niewiesze, powstały w pierwszej połowie lat 70. ubiegłego wieku w wyniku zalania kopalni piasku podsadzkowego w Taciszowie wodami Potoku Toszeckiego. Od lat stanowi ulubione miejsce sportów wodnych i rekreacji mieszkańców Śląska.

Regaty otworzył przewodniczący Rady ŚlOIIB Roman Karwowski, który również dekorował na zakończenie zwycięskie zespoły. W zawodach uczestniczyło dziewięć 3-osobowych załóg. Odbyły się 4 biegi na trasie wyznaczonej przez komisję sędziowską. W końcowej punktacji poszczególnych zespołów uwzględniano sumę wyników 3 najlepszych biegów. Zawody nadzorował komandor Piotr Czornik ze Stowarzyszenia Żeglarskiego SZKWAŁ, a za ich organizację odpowiadał Tadeusz Sopata, członek Rady ŚlOIIB z Placówki Terenowej ŚlOIIB w Gliwicach. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwały jednostki WOPR, OSP Niewiesze i stowarzyszenia SZKWAŁ.

Wszyscy uczestnicy regat otrzymali medale i zestawy upominkowe, a załogi które zajęły miejsca 1 - 3 również zwycięskie statuetki.

Pierwsze 3 miejsca wywalczyły następujące załogi z ŚlOIIB:

Miejsce 1 - zespół w składzie: sternik Łukasz Łada oraz pozostali członkowie załogi - Bartłomiej Spendel i Dawid Froniewski; żaglówka Tramp.

Miejsce 2 – zespół w składzie: sternik Anna Górzyńska oraz pozostałe członkinie załogi - Anna Bacia i Iwona Chrupek; żaglówka Orange.

Miejsce 3 – zespół w składzie: sternik Marcin Niemiec oraz pozostali członkowie załogi - Sebastian Skibiński i Marcin Sosulski; żaglówka Pasat.

Gościnnie wystąpiła również załoga z Opolskiej OIIB w składzie: sternik Władysław Jagieła oraz pozostali członkowie załogi -Wojciech Grabarkiewicz i Piotr Pluta; żaglówka Achtahalba

 

Na zakończenie obserwujący regaty członkowie ŚlOIIB spotkali się z zawodnikami na wspólnym posiłku przy dźwiękach szant.

© 2021 Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Design & Development by Boar's