Aktualności - Komunikaty

10 czerwca 2021 r. Obchody Międzynarodowego Dnia Elektryka – Zaproszenie

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 W imieniu Zarządu Głównego SEP oraz Oddziału Szczecińskiego SEP zapraszamy do udziału w uroczystych obchodach Międzynarodowego Dnia Elektryka, które odbędą się w dniu 10 czerwca br. o godzinie 10:00.

Międzynarodowe Święto wszystkich inżynierów, techników i specjalistów zajmujących się szeroko rozumianą dziedziną elektryki zostało ustanowione w 1986 roku z inicjatywy polskich oraz francuskich elektryków. Tegoroczne obchody zbiegają się z rocznicami ważnych wydarzeń nie tylko dla społeczności elektryków, ale także naszego kraju i świata. 140 lat temu odbyła się I Międzynarodowa Wystawa Elektryczna w Paryżu poświęcona w całości nowej dziedzinie jaką stała się elektryka. 130 lat temu, po raz pierwszy oficjalnie przesłano energię elektryczną na odległość 175km z Lauffen do Frankfurtu nad Menem stosując trójfazowy system prądu przemiennego. Ostatnim, ale bardzo istotnym dla polskiej elektryki jest tegoroczny jubileusz 100-lecia Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej.

Zachęcamy do rejestracji udziału w obchodach Międzynarodowego Święta Elektryka poprzez formularz online: https://mde2021.sep.com.pl/. W dniu wydarzenia, na zgłoszony adres mailowy Organizatorzy prześlą link do spotkania na platformie ZOOM (wymagane oprogramowanie ZOOM, opcja Zoom Client for Meetings).

 

W imieniu władz Izby składamy wszystkim Koleżankom i Kolegom inżynierom, technikom oraz innym profesjonalistom zajmującym się szeroko pojętą dziedziną elektryki najlepsze życzenia z okazji ich Święta. Tylko „dobrej energii” na kolejne lata pracy zawodowej, żadnych spięć na liniach, bezpieczeństwa oraz satysfakcji z wykonywanego zawodu.

© 2021 Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Design & Development by Boar's