Konferencje, targi

Sukcesem zakończyły się 36. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGATAB 2023

Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

36. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGATAB odbywały się w dniach 12-14 września w Bielsku-Białej i zgromadziły 433 wystawców z Polski i z zagranicy. Wystawcy zaprezentowali specjalistyczne maszyny i urządzenia elektroenergetyczne, aparaturę rozdzielczą  i łączeniową, kontrolno-pomiarową, automatyki i sterowania, osprzęt sieci przesyłowych  i dystrybucyjnych, energooszczędne oświetlenie przemysłowe i drogowe, systemy informatyczne  i telekomunikacyjne stosowane w energetyce oraz innowacyjne technologie sieciowe.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, a symbolicznego przecięcia wstęgi - licznie zgromadzeni goście honorowi, w tym przewodniczący Rady ŚlOIIB Roman Karwowski.

Na otwartych terenach targowych wydzielono trzy specjalne strefy:
• Strefa Odnawialnych Źródeł Energii – OZE
• Strefa Elektromobilności – SEL
• Strefa Praktycznych Pokazów technologii elektrycznych – SPP.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwo Aktywów Państwowych objęło to wydarzenie patronatem honorowym, a ŚlOIIB patronatem branżowym, przyznając nagrodę dla wyróżniającego się produktu wystawienniczego, który oceniła  i wybrała komisja konkursowa pod przewodnictwem dr hab. inż. Jakuba Kupeckiego, dyrektora Instytutu Energetyki. Puchar ŚlOIIB wręczył przewodniczący Rady Roman Karwowski firmie WPŻ Elbud Gdańsk Sp. z.o.o. za produkt: Fundamenty prefabrykowane SF pod słupy mocne 400kV wg EUROKODU 2.

W trakcie trwania targów odbywały się pokazy, prelekcje oraz konferencje branżowe. W trakcie jednej z nich Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii szczegółowo zaprezentowało, z praktycznego punktu widzenia, proces realizacjami inwestycji z wykorzystaniem magazynów energii (nie tylko bateryjnych), a  Stowarzyszenie Elektryków Polskich poruszyło wybrane zagadnienia związane z transformacją energetyczną. Podczas kolejnych konferencji można było  porozmawiać na temat metod zwiększenia udziału krajowych firm w planowanych oraz wielkich inwestycjach energetycznych (local content).

Organizatorzy, dziękując Wystawcom i Zwiedzającym za udział w targach już dziś zapraszają na przyszłoroczną edycję, która planowana jest w dniach 17-19 września 2024 r.

(Źródło fot. organizator)

 

 

© 2021 Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Design & Development by Boar's