Konferencje, targi

Konferencja szkoleniowa „ZAGROŻENIA POŻAROWE STWARZANE PRZEZ ŹRÓDŁA ZASILANIA BUDYNKÓW, FOTOWOLTAIKĘ, SAMOCHODY ELEKTRYCZNE I MAGAZYNY ENERGII ORAZ METODYKA ICH WYKRYWANIA I NEUTRALIZACJI”

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Szanowni Państwo,

Tradycyjnie jak co roku redakcja „elektro.info” zaprasza na jesienną konferencję szkoleniową, podczas której specjaliści z branży omawiają i przedstawiają praktyczne aspekty problematyki związanej z najbardziej aktualnymi zagadnieniami z zakresu elektroenergetyki i projektowania instalacji elektrycznych. W tym roku postanowiliśmy poświęcić ją następującym zagadnieniom:

 ZAGROŻENIA POŻAROWE STWARZANE PRZEZ ŹRÓDŁA ZASILANIA BUDYNKÓW, FOTOWOLTAIKĘ, SAMOCHODY ELEKTRYCZNE I MAGAZYNY ENERGII ORAZ METODYKA ICH WYKRYWANIA I NEUTRALIZACJI

17 listopada 2022 r., godz. 9:00-19:00

Warszawska Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna, 01-043 Warszawa, ul. Okopowa 59

Wraz z rozwojem nauki i techniki występuje coraz większe zapotrzebowanie na energię elektryczną. Stan ten powoduje, że rośnie liczba odbiorników energii elektrycznej. Na drogach spotyka się coraz więcej samochodów elektrycznych, które nie emitują spalin do atmosfery. Powszechne stają się źródła produkcji energii odnawialnej, które pomimo wielu zalet charakteryzuje brak stabilności. Powoduje to konieczność instalowania magazynów energii.

Wszystko to powoduje jednocześnie pojawianie się zagrożeń pożarowych. Pomimo wielu zalet magazyny energii oraz samochody elektryczne stwarzają zagrożenia pożarowe, które należy neutralizować. Wychodząc naprzeciw pojawiającym się zagrożeniom, przygotowaliśmy konferencję szkoleniową, podczas której zostaną wyjaśnione przyczyny zagrożeń pożarowych stwarzanych przez źródła zasilania w energię elektryczną oraz zasady ich wykrywania i neutralizacji. Podczas konferencji zostaną  wygłoszone referaty, przygotowane przez specjalistów z zakresu elektroenergetyki oraz ochrony przeciwpożarowej, obejmujące następującą tematykę:

 • Elementy teorii pożarów. Zasilanie budynków w energię elektryczną w warunkach
  normalnych a zasilanie w czasie pożaru
 • Zagrożenia stwarzane przez akumulatory i magazyny energii oraz metody
  ich neutralizacji
 • Zagrożenie pożarowe stwarzane przez układy kompensacji mocy biernej oraz metody ich neutralizacji
 • Wymagania rozporządzenia CPR w praktyce
 • Zagrożenia pożarowe stwarzane przez samochody elektryczne oraz ich  neutralizacja
 • Wykrywanie zagrożeń pożarowych w rozległych instalacjach za pomocą czujek
  liniowych
 • Instalacje fotowoltaiczne na stacjach paliw płynnych i gazowych
 • Wykrywanie zagrożeń pożarowych w instalacjach fotowoltaicznych oraz innych urządzeniach elektrycznych za pomocą termowizji
 • Dopuszczanie wyrobów budowlanych w ochronie przeciwpożarowej 
 • Zagrożenia pożarowe stwarzane przez błędnie wykonane instalacje piorunochronne
 • Przeciwpożarowy Wyłącznik Prądu  jako wyrób certyfikowany, a dopuszczenie jednostkowe
 • Metodyka wykrywania zagrożeń wybuchowych oraz sterowania technicznymi środkami ich neutralizacji

INFORMACJE DODATKOWE: www.konferencjazasilanie.pl 

Konferencja będzie koncentrowała się na przedstawieniu PRAKTYCZNEGO podejścia do prezentowanych zagadnień. Do wystąpienia podczas konferencji zaprosiliśmy EKSPERTÓW w danych dziedzinach projektowania instalacji PV (ochrona odgromowa, przeciwpożarowa, przeciwporażeniowa oraz magazynowanie energii). Konferencja będzie zorganizowana w dużej PRZESTRONNEJ I FUNKCJONALNEJ Sali Warszawskiej Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej, pozwalającej na zachowanie dystansu społecznego, dotyczy to także przestrzeni dla wystawców.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Informacje dla uczestników ONLINE !

Ceny  dla członków izby po promocji:

100 zł netto (cena regularna 280 zł)

ZAPISY TRWAJĄ DO 14.10.2022!
Przy zapisie na konferencję proszę o informację w której izbie jesteście Państwo członkami.

W cenie jest uczestnictwo w całodniowych merytorycznych wykładach (9:00-19:00)
Certyfikat: Dla każdego Uczestnika KONFERENCJI zostanie przygotowane zaświadczenie o udziale, które wyślemy po wydarzeniu na adres mailowy z którego dokonali Państwo rejestracji.

Kontakt do zapisów -
Paulina Zaremba tel. 531-474-969 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Julian Wiatr

© 2021 Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Design & Development by Boar's