Aktualności - Komunikaty

Posiedzenie Prezydium Rady ŚlOIIB – 16 marca 2023 r.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

16 marca 2023 roku odbyło się drugie  w tym roku posiedzenie Prezydium Rady ŚlOIIB, które poprowadził Przewodniczący Rady ŚlOIIB Roman Karwowski.

Po zatwierdzeniu porządku obrad oraz przyjęciu protokołu posiedzenia Prezydium z dnia 26.01.2023 roku, sekretarz Rady ŚlOIIB Ewa Dworska przekazała informację o uchwałach podjętych na posiedzeniu Składu Orzekającego Rady w dniu 28 lutego 2023 roku.          
Skarbnik ŚlOIIB przedstawił informację o stanie środków finansowych oraz o wstępnych wynikach ekonomicznych ŚlOIIB.

Początek roku to czas podsumowań. Dla zobrazowania jak działalność ŚlOIIB oraz aktywność jej członków wygląda na tle innych izb okręgowych, Ewa Dworska sekretarz Rady ŚlOIIB, przedstawiła statystyki mówiące o ilości członków naszej Izby, aktywności członków na portalu PIIB oraz w mediach społecznościowych. Część tych danych można było zestawić z danymi innych izb okręgowych. Generalnie nasz Izba zajmuje drugie miejsce w statystyce nie tylko pod względem ilości członków, jesteśmy w czołówce w takich dziedzinach jak: ilość aktywnych kont na Portalu PIIB, ilość członków korzystających z NORM, z serwisu WOLTERS oraz BISTYP.  

W kolejnych punktach posiedzenia Prezydium omówiono stan przygotowań do XXII Zjazdu Sprawozdawczego ( 22 kwietnia 2023 rok ) oraz Festynu dla członków ŚlOIIB ( 27 maja 2023 roku).

Kolega Michał Marchewka przedstawił przebieg i wyniki zawodów bowlingu, które odbyły się do tej pory w Katowicach i w Rybniku oraz przedstawił terminy kolejnych zawodów. Finał rozgrywek odbędzie się na początku maja w Katowicach a zwycięscy zostaną uhonorowani w trakcie trwania Festynu.

Józef Kluska, zastępca przewodniczącego Rady ŚlOIIB i opiekun Placówki Terenowej w Bielsku-Białej zreferował przebieg XV Otwartych Zawodów Narciarskich ŚlOIIB w kat. Slalom Gigant, które odbyły się w miniony weekend. W zawodach uczestniczyli zawodnicy 6 okręgowych izb inżynierów budownictwa. W zawodach wzięło udział 79 zawodników z 97 zgłoszonych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej naszej Izby. Piękna pogoda w trakcie zawodów zdecydowanie pozytywnie wpłynęła na nastroje uczestników  i ocenę zawodów.

Waldemar Szleper przypomniał o konieczności rozpropagowania Konkursu „Inżynier Roku-2022” aby potencjalni uczestnicy mieli czas na przygotowanie wyczerpujących wniosków. Przypomniał również
o terminie zgłaszania się do udziału  w XI Mistrzostwach Polski Budowlanych i Architektów biegu na
10 km, które odbędą się 13 maja 2023 r w Częstochowie. Informacja o zgłoszeniach i rejestracji ukaże się niebawem na stronie internetowej naszej Izby.

Prezydium podjęło uchwały o organizacji Festynu, objęciu patronatem Targów ENERGOTAB
we wrześniu 2023 roku w Bielsku-Białej,  dofinansowania II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy
o Procesie Inwestycyjno-Budowlanym oraz XX Konferencji Naukowo-Technicznej: „MATERIALS ENERGY SAVING TECHNOLOGIES”.

Przewodniczący przypomniał o zbliżających się terminach spotkań przedzjazdowych w poszczególnych Placówkach Terenowych. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Placówce Terenowej Bielsko-Biała w dniu 31 marca 2023 roku.

Ewa Dworska -sekretarz Rady ŚlOIIB

© 2021 Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Design & Development by Boar's