All for Joomla All for Webmasters
  • Pomoc prawna dla członków Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

    Informujemy, że od miesiąca czerwca 2015 roku, aby przybliżyć członkom naszej Izby możliwość skorzystania z pomocy prawnej, rozpoczynamy dyżury prawnika we wszystkich Placówkach Terenowych ŚlOIIB - Bielsku Białej, Częstochowie, Gliwicach oraz Punkcie Informacyjnym w Rybniku.

    Konsultacje prawne będą nadal udzielane w każdy czwartek od godziny 14.00 do godziny 19.00, w siedzibie ŚlOIIB w Katowicach przy ul. Adama 1b oraz telefonicznie.

    Harmonogram dyżurów prawnika w placówkach terenowych:

List Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP oraz Małopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Krakowie

Zapisy "Ustawy deregulacyjnej" oraz prowadzona przy okazji dyskusja nad jej ostatecznym kształtem spowodowała pojawienie się w pismach branżowych licznych głosów krytycznych oraz prób podważania kompetencji i prawa przynależności do zawodu zaufania publicznego zarówno przez architektów jak i inżynierów budownictwa.
Ta polemika nabrała ostatnio bardziej agresywnego charakteru. Próbą uspokojenia nieco tej dyskusji jest list opracowany wspólnie przez Małopolską Okręgową Izbę Architektów RP oraz Małopolską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa w Krakowie i kierowany do Izby Architektów RP oraz Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa w Warszawie.

Podkreślenie możliwej, dobrej współpracy pomiędzy Izbami Architektów i Inżynierów Budownictwa pozwalającej na rzeczowe rozwiązywanie problemów bez napięć i niepotrzebnych emocji jest propozycją nadania właściwego kierunku dalszemu współdziałaniu obu samorządów w realiach ustawowych.
Przekazujemy ten list naszym członkom z wyrazami poparcia inicjatywy rzeczowego i programowego współdziałania obu Izb.

 

Warto zobaczyć

bip logo

faq


faq

Kalendarz

Marzec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
09
10
15
16
17
23
24
26
29
30
31

Media

 

 

 

 

 

Początek strony