All for Joomla All for Webmasters
  • Pomoc prawna dla członków Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

    Informujemy, że od miesiąca czerwca 2015 roku, aby przybliżyć członkom naszej Izby możliwość skorzystania z pomocy prawnej, rozpoczynamy dyżury prawnika we wszystkich Placówkach Terenowych ŚlOIIB - Bielsku Białej, Częstochowie, Gliwicach oraz Punkcie Informacyjnym w Rybniku.

    Konsultacje prawne będą nadal udzielane w każdy czwartek od godziny 14.00 do godziny 19.00, w siedzibie ŚlOIIB w Katowicach przy ul. Adama 1b oraz telefonicznie.

    Harmonogram dyżurów prawnika w placówkach terenowych:

Uchwała antysmogowa

W dniu 7 kwietnia 2017 roku Sejmik Województwa Śląskiego w oparciu o art.96 Prawa ochrony środowiska przyjął uchwałę w sprawie wprowadzenia na terenie województwa śląskiego  ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalania paliw, tzw. ustawę antysmogową.

Uchwała wskazuje na wymogi dotyczące urządzeń grzewczych na paliwa stałe o mocy do 1 MW zarówno do pierwszego montażu, jak i do wymiany instalacji.

Przepis dotyczy budynków mieszkalnych, budynków użyteczności publicznej, mniejszych zakładów przemysłowych i podmiotów gospodarczych.

Uchwała stanowi akt prawa miejscowego i będzie obowiązywać na terenie całego województwa śląskiego od dnia 1 września 2017 roku.

Otwórz

Warto zobaczyć

bip logo

faq


faq

Kalendarz

Marzec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
09
10
15
16
17
23
24
26
29
30
31

Media

 

 

 

 

 

Początek strony