All for Joomla All for Webmasters
  • Pomoc prawna dla członków Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

    Informujemy, że od miesiąca czerwca 2015 roku, aby przybliżyć członkom naszej Izby możliwość skorzystania z pomocy prawnej, rozpoczynamy dyżury prawnika we wszystkich Placówkach Terenowych ŚlOIIB - Bielsku Białej, Częstochowie, Gliwicach oraz Punkcie Informacyjnym w Rybniku.

    Konsultacje prawne będą nadal udzielane w każdy czwartek od godziny 14.00 do godziny 19.00, w siedzibie ŚlOIIB w Katowicach przy ul. Adama 1b oraz telefonicznie.

    Harmonogram dyżurów prawnika w placówkach terenowych:

Projekt Wytycznych poszerzania jezdni o dodatkowe pasy ruchu w zależności od przewidywanego natężenia ruchu drogowego

Na zlecenie Departamentu Dróg Publicznych Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Politechnika Gdańska, pod kierownictwem dr hab. inż. Kazimierza Jamroza, opracowała projekt „Wytycznych poszerzania jezdni o dodatkowe pasy ruchu w zależności od przewidywanego natężenia ruchu drogowego”.

W dniu 3 marca 2017 roku wchodzi  w życie znowelizowane brzmienie art.17 ustawy z dnia 21 marca 1985 roku o drogach publicznych (Dz. U. z 2016 r. poz.1440, z późn. zm.), zgodnie z którym minister właściwy ds. transportu będzie mógł wydawać, rozpowszechnić lub rekomendować wzorce i standardy dotyczące przygotowania inwestycji w zakresie dróg publicznych, budowy, przebudowy, remontu, utrzymania  lub ochrony tych dróg. W związku z tym planowane jest rekomendowania ww. Wytycznych przez Ministra infrastruktury i Budownictwa.

DDP MIB zwraca się z prośba o przedstawienie uwag i opinii do projektu Wytycznych.

Prosimy o uwagi do 06 marca 2017roku na adres biura ŚlOIIB: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Załącznik

Ewa Dworska

Sekretarz Rady ŚlOIIB

Warto zobaczyć

bip logo

faq


faq

Kalendarz

Marzec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
09
10
15
16
17
23
24
26
29
30
31

Media

 

 

 

 

 

Początek strony