All for Joomla All for Webmasters
  • Pomoc prawna dla członków Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

    Informujemy, że od miesiąca czerwca 2015 roku, aby przybliżyć członkom naszej Izby możliwość skorzystania z pomocy prawnej, rozpoczynamy dyżury prawnika we wszystkich Placówkach Terenowych ŚlOIIB - Bielsku Białej, Częstochowie, Gliwicach oraz Punkcie Informacyjnym w Rybniku.

    Konsultacje prawne będą nadal udzielane w każdy czwartek od godziny 14.00 do godziny 19.00, w siedzibie ŚlOIIB w Katowicach przy ul. Adama 1b oraz telefonicznie.

    Harmonogram dyżurów prawnika w placówkach terenowych:

Projekt rozporządzenia w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie

imageInformujemy, że na stronie internetowej Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej został zamieszczony projekt rozporządzenia w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie: http://sejm.gov.pl/sejm7.nsf/druk.xsp?nr=1576 przy rządowym projekcie ustawy o ułatwieniu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych – 1576 część II.pdf .

 

 

Wiele uwag zgłaszanych dotychczas przez Polską Izbę Inżynierów Budownictwa zostało w tym projekcie uwzględnionych, m.in.:

- wprowadzono możliwość nadzorowania praktyki zawodowej przez osoby legitymujące się uprawnieniami w ograniczonym zakresie,

- wprowadzono możliwość zaliczania praktyki objętej programem studiów,

- wprowadzono możliwość kwalifikacji kształcenia z uwzględnieniem suplementu do dyplomu,

- zrezygnowano w uprawnieniach architektonicznych do projektowania w ograniczonym zakresie z ograniczenia tych uprawnień do „zabudowy zagrodowej”.

Zwracamy się z prośbą o zgłaszanie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. uwag co do treści przedmiotowego projektu, które zostaną w imieniu naszego samorządu przesłane do ustawodawcy.

Rada Śląskiej Okręgowej
Izby Inżynierów Budownictwa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Warto zobaczyć

bip logo

faq


faq

Kalendarz

Marzec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
09
10
15
16
17
23
24
26
29
30
31

Media

 

 

 

 

 

Początek strony