All for Joomla All for Webmasters
  • Pomoc prawna dla członków Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

    Informujemy, że od miesiąca czerwca 2015 roku, aby przybliżyć członkom naszej Izby możliwość skorzystania z pomocy prawnej, rozpoczynamy dyżury prawnika we wszystkich Placówkach Terenowych ŚlOIIB - Bielsku Białej, Częstochowie, Gliwicach oraz Punkcie Informacyjnym w Rybniku.

    Konsultacje prawne będą nadal udzielane w każdy czwartek od godziny 14.00 do godziny 19.00, w siedzibie ŚlOIIB w Katowicach przy ul. Adama 1b oraz telefonicznie.

    Harmonogram dyżurów prawnika w placówkach terenowych:

Deregulacja - Wysłuchanie publiczne w Sejmie RP z udziałem przedstawicieli ŚIOIIB

image Informujemy, że w dniu 24 września 2013 r. w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się wysłuchanie publiczne dotyczące rządowego projektu ustawy o ułatwieniu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych - druk nr 1576, w którym udział wzięli przedstawiciele Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Katowicach.

 

 

 

Do udziału w wysłuchaniu publicznym zostały dopuszczone 42 podmioty (5 podmiotów, które zgłosiły zainteresowanie pracami nad projektem ustawy na etapie prac rządowych, oraz 37 podmiotów, które zgłosiły wnioski do Marszałka Sejmu).
Zabierający głos w dyskusji przedstawiali uwagi do regulacji zawartych w projekcie z druku 1576. Dotyczyły one m.in. wykreślenia wszystkich przepisów deregulujących zawód urbanisty; nieskracania czasu praktyk zawodowych w budownictwie; niełączenia tych praktyk z praktyką studencką lub zaakceptowania zaliczenia praktyki studenckiej do praktyki zawodowej, ale pod określonymi warunkami; określenia kryteriów, jakie powinna spełniać osoba będąca patronem praktyk.

image Całość wysłuchania publicznegomożna zobaczyć TUTAJ

O godzinie 15:17 rozpoczyna się wypowiedź przedstawiciela ŚlOIIB Pani Ewy Dworskiej

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Warto zobaczyć

bip logo

faq


faq

Kalendarz

Marzec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
09
10
15
16
17
23
24
26
29
30
31

Media

 

 

 

 

 

Początek strony