Zawody sportowe

XI Międzynarodowe Zawody Pływackie "Masters" 2021

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

W sobotę 16 października 2021 odbyły się na pływalni MOSiR w Ostrowi Mazowieckiej XI Międzynarodowe Zawody Pływackie "Masters" o Puchar Przewodniczącego Mazowieckiej OIIB, zorganizowane przez Mazowiecką OIIB.

W zawodach rozgrywanych w 6 kategoriach wiekowych uczestniczyło 13 drużyn. Zgodnie z regulaminem każdy z zawodników mógł wybrać dwie spośród 8 konkurencji indywidualnych: 25 m lub 50 m stylem dowolnym lub klasycznym, a w przypadku liczniejszej drużyny startować dodatkowo w trzech sztafetach 4 x 25 m (kobiet, mężczyzn, mix – 2 kobiety i 2 mężczyzn).

Śląską OIIB reprezentowało 9 osób. Skład 8-osobowej drużyny stanowili: Czesława Bella, Edyta Dziedzic-Mania, Sylwia Jarka, Maria Świerczyńska, Tomasz Bosowski, Włodzimierz Bosowski, Wiesław Kornicki i Jerzy Mykietyński. W zawodach brał udział również pływający indywidualnie Tadeusz Sopata.

Poszczególni zawodnicy śląskiej reprezentacji wywalczyli w wybranych przez siebie konkurencjach następujące medale i punktowane miejsca.

S. Jarka zdobyła 2 złote medale (stylem dowolnym 25 i 50 m), M. Świerczyńska 2 złote (stylem dowolnym 25 i 50 m), E. Dziedzic-Mania 2 złote (stylem klasycznym 25 i 50 m), Cz. Bella 2 złote (stylem klasycznym 25 i 50 m), W. Kornicki 2 złote (stylem klasycznym 25 m i stylem dowolnym 50 m), T. Bosowski 2 srebrne (stylem dowolnym 25 i 50 m), W. Bosowski złoty i brązowy (stylem dowolnym 25 m i klasycznym 50 m), J. Mykietyński srebrny (stylem klasycznym 25 m) i 4 miejsce (stylem dowolnym 25 m).

Pływający indywidualnie Tadeusz Sopata zdobył w swojej kategorii medal brązowy (stylem klasycznym 25 m) i 4 miejsce (stylem klasycznym 50 m).

Jako drużyna w optymalnym składzie (4 kobiety i 4 mężczyzn) startowaliśmy dodatkowo w 4 sztafetach stylem dowolnym 4 x 25 m. Były to sztafety kobiet, mężczyzn i 2 sztafety mix (mix 1 - S. Jarka, M. Świerczyńska, W. Bosowski, W. Kornicki; mix 2 – Cz. Bella, E. Dziedzic-Mania, T. Bosowski, J. Mykietyński), za które wywalczyliśmy 4 złote, podwójnie punktowane medale.

Zdobywając w sumie 344 punkty zajęliśmy w punktacji drużynowej pierwsze miejsce i tym samym zdobyliśmy Puchar Przewodniczącego Rady Mazowieckiej OIIB.

Cieszymy się bardzo z drużynowego sukcesu, jak również z wyników naszego zawodnika indywidualnego, który drużynę dzielnie dopingował.

Sportowa rywalizacja odbywała się przy profesjonalnej obsłudze i w sympatycznej, koleżeńskiej atmosferze.