All for Joomla All for Webmasters

Posiedzenie Prezydium Rady ŚlOIIB 18.03.2021r.

18 marca 2021 odbyło się w trybie mieszanym kolejne posiedzenie Prezydium Rady ŚlOIIB, podczas którego omawiano m.in. wyniki ankiety opracowanej przez firmę MOMA na potrzeby ŚlOIIB oraz statystyki PIIB i ŚlOIIB za 2020 rok.

Obrady prowadził przewodniczący Rady ŚlOIIB Roman Karwowski. Sekretarz Rady Ewa Dworska poinformowała o realizacji ustaleń z poprzedniego posiedzenia Prezydium Rady i o uchwałach Składu Orzekającego Rady ŚlOIIB a Roman Karwowski o środkach finansowych ŚlOIIB oraz o pracach KR PIIB. Podczas posiedzenia 10 marca 2021 Krajowa Rada odniosła się do projektów 2 ustaw: ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane i ustawy o ułatwieniach w realizacji inwestycji liniowych, przygotowanych i opatrzonych szczegółowym uzasadnieniem przez Komisję Prawno-Regulaminową KR PIIB. Po wnikliwej dyskusji zdecydowano o przesłaniu pierwszego projektu do analizy w okręgach, a w odniesieniu do drugiego podjęto uchwałę o zaprezentowaniu dokumentu w ministerstwie.

W ubiegłym miesiącu została rozesłana do członków ŚlOIIB ankieta opracowana przez f-mę MOMA, dotycząca działalności ŚlOIIB; zgodnie z propozycją przewodniczącego rady uzyskany zwrotnie bardzo obszerny materiał zostanie podzielony na kilka grup tematycznych, którymi zajmą się poszczególni członkowie prezydium. Podczas prezentacji statystyk PIIB i ŚlOIIB zwracano uwagę m.in. na udział członków ŚlOIIB w korzystaniu z usług portalu PIIB - w porównaniu z innymi izbami okręgowymi - i systematyczny wzrost liczby aktywnych kont na tym portalu oraz na uczestnictwo naszych członków w szkoleniach online na portalu PIIB i na portalach stowarzyszeń naukowo-technicznych.

Podczas posiedzenia dyskutowano również o prenumeracie czasopism w ŚlOIIB, o warunkach retransmisji szkoleń online przez śląskie oddziały stowarzyszeń naukowo-technicznych oraz o przygotowaniach do obchodów 20-lecia ŚlOIIB i do organizacji Otwartego Dnia Inżyniera Budownictwa. Podjęto także uchwałę w sprawie dofinansowania planowanej przez Oddział PZITB w Bielsku-Białej jesienią XXV konferencji „Ekologia a Budownictwo”.

 

 

Tekst: Maria Świerczyńska

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Warto zobaczyć

Informator

informator150
Bieżący numer:
InformatorSOIIB03 2021

 

bip logo

 

faq


Początek strony