All for Joomla All for Webmasters

Regionalny Dzień Inżyniera Budownictwa w Placówce Terenowej ŚlOIIB z Bielsku-Białej – 8.09.2018 r.

Z okazji Dnia Budowlanych odbyło się w sobotę 8 września 2018 w Centrum Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Dębina” nad Sołą w Żywcu po raz kolejny spotkanie szkoleniowo-integracyjne dla członków ŚlOIIB, zorganizowane przez Placówkę Terenową ŚlOIIB z Bielska-Białej.

 

 

W spotkaniu wzięło udział 70 osób, członków ŚlOIIB oraz zaproszonych gości. Byli wśród nich przewodniczący organów statutowych ŚlOIIB, przedstawiciele samorządów terytorialnych powiatów bielskiego i żywieckiego, przedstawiciele firm budowlanych: Aereco Wentylacja Sp. z o.o., Elmontaż Sp. z o.o., Renoplast Sp. z o.o, sponsorujących częściowo spotkanie, reprezentanci stowarzyszeń naukowo-technicznych z terenu Bielska-Białej, tj. Oddziału PZITB, Oddziału SEP i Beskidzkiego Oddziału PZITS.

W pierwszej części, szkoleniowej, prezentację nt. „Posadzki podniesione-wentylowane na tarasach i balkonach jako alternatywa dla posadzek układanych na zaprawie klejowej” omówił Maciej Drewnowski, przedstawiciel firmy Renoplast, a wykład nt. „Istotne i nieistotne odstąpienia od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę po nowelizacji Prawa budowlanego” wygłosił Tomasz Radziewski, zastępca przewodniczącego Rady ŚlOIIB.

W części drugiej - opiekun Placówki Terenowej ŚlOIIB w Bielsku-Białej Józef Kluska powitał przybyłych na spotkanie. W swym wystąpieniu omówił działalność placówki oraz jej współpracę z lokalnymi oddziałami stowarzyszeń naukowo-technicznych. Przewodniczący Rady ŚlOIIB Roman Karwowski przedstawił działania prowadzone przez ŚlOIIB na rzecz członków, m.in. wspierające podnoszenie kwalifikacji zawodowych poprzez organizację szkoleń seminaryjnych. Spotkanie z okazji święta budowlanych było też okazją do wzajemnych wyróżnień. Medale ŚlOIIB otrzymali Antoni Szlagor, burmistrz Żywca, oraz Krystyna Miazgowicz-Ślezińska, zasłużona członkini ŚlOIIB.

 

 

Uhonorowani A.Szlagor i K.Miazgowicz-Ślezińska w towarzystwie R. Karwowskiego i J. Kluski

 

Z-ca prezesa Bielsko-Bialskiego Oddziału SEP Krzysztof Sitkiewicz przekazał na ręce przewodniczącego Rady ŚlOIIB Medal Stowarzyszenia Elektryków Polskich im. Karola Pollaka, za długoletnią owocną współpracę pomiędzy SEP i ŚlOIIB. W tej części spotkania burmistrz Żywca i starosta żywiecki przedstawili prezentacje dotyczące inwestycji budowlanych na terenie Żywca i powiatu Żywieckiego.

 

 

 

Po części oficjalnej znalazły się w programie spotkania występ zespołu góralskiego oraz zabawa taneczna. Przyjazna atmosfera z okazją do rozmów towarzyskich lub wymiany doświadczeń zawodowych sprzyjały integracji środowiska inżynierów budownictwa.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Warto zobaczyć

bip logo

faq


faq

Kalendarz

Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
22
23
24
30
31

Media

 

 

 

 

 

Początek strony